Ferforje Farkıyla Sundurmalar 

 

Ferforje sundurma güneşi engellemek için kapı üstüne ya da duvar önüne yapılan saçak veya çardak denilebilecek bir üründür.Ferforje malzemesinden yapılmış olması da özellik olarak dayanıklılığı ve direnci artırmaktadır.

Ferforje sundurmaları, diğer adı ile çardak tasarımları da patentli ürünlerimizin olduğu bir alandır.Kesinlikle motif olarak demiş işlemeleri sizin istediğiniz şekilde imalatı gerçekleşmektedir. Kullanım alanları tamamen farklı olabilir. Çünkü fonksiyonları ve işlevleri tamamen farklıdır. Bu bakımdan her yer görebilir hatta ince dokunuşlar ile de karşınıza çıkabilir işleme demir türüdür.

Daire,bina kapısı önünde sundurmaya rastalabilmektedir.Özelliği ise tamamen kapı üzeri veya kapı önü yağmurluk güneş önleyici olarak tasarlanmış olmasıdır. Örneğin buradaki ürün de alçı duvar üzerine ince bir şerit halinde duvar üzeri sundurma saçak olarak yapılandırılmıştır. Başka bir yer de bunu kapı üstü hali ile görmeniz olası ve muhtemel bir durumdur.

 

Yukarıda gördüğümüz fotoğrafta ferforje ile yapılmış bir sundurma modeli örneğini görmekteyiz. Ferforje sundurmalar için örnekler bu şekilde çoğaltılabilir. Bu modelimiz sadece demir motifler ile süslenmiş ve o şekilde üretilmiştir. Bunun farklı tarzda örnekleri de yer almaktadır. Mesela cam bir panel ile kaplanan modelleri de çok meşhur olan modelleridir. Bazı yerlerde de ahşap sundurma modellerine de yer verilmektedir. 

Ferforje Sundurma Modelleri ve Fiyatları

Ferforje sundurma modelleri söz ettiğimiz gibi kullanım şekli ve ihtiyaca göre şekillenir. Sizler bunu balkon kapama, çatı kapatma olarak kullandığınız da veranda biçimi ile de karşımıza çıkacaktır. Burada ki temel unsur kapatma işlemini gerçekleştiriyor olmasından geçer.

Genellikle her motif ve desen kolaylıkla uygulanabilir. Hatta kapının ferforje olmasına gerek kalmadan dış bölmeye sarkıtılarak ferforje sundurma uygulaması gerçekleştirilebilmektedir. Bu amaçla üretimleri en iyi şekilde atölyede yapmatayız.

Pratik olarak sundurma modelleri günümüzde sıkça rastladığımız çözüm odaklı ürünler kapsamına girer. Çoğumuz için önemli kullanım kaynaklarını oluşturur. Fiyatları merak edilen bir konudur. Metre cinsinden ne kadarlık birime uygulanacağı önemlidir. Yada boyutu, eni motifi burada devreye girer. Pek tabi renk faktörünü de işin içine kattığımız da 100 TL gibi bir rakam da çıkabilir 1.000 TL de olabilmektedir. Sizin evinizin buna uygunluğu ve yapılacak alan incelemelerimiz sonunda nasıl olduğu konusunda araştırmaların hemen ardından fiyatı öğrenirsiniz. Sizler bizleri arayarak ölçüleri vererek bu bilgiye ulaşabilmeniz de oldukça kolaydır. Ferforje sundurma modelleriiçin burayı ziyaret edebilirsiniz. Birçok farklı modeli ve örnek tasarımı bir arada görme şansını yakalayıp size en uygun olan modeli bulabileceksiniz.